O mně

Ing. Šárka Patrná

Odborný aromaterapeut

O mně

Ačkoliv jsem vystudovala mnoho škol, včetně ročního pobytu v USA, mé srdce zakotvilo u aromaterapie a ta se stala mým celoživotním posláním a vášní. Mám ale též výraznou roli rodičovskou, osud byl ke mně štědrý a nadělil mi 4 nádherné děti. Všechny mám s jedním mužem :).

Aromaterapii se věnuji 20 let, nyní již na odborné úrovni. Své odborné vzdělání jsem získala u Asociace českých aromaterapeutů, kde jsem poctivě skládala zkoušky nejen z účinků éterických olejů, ale též z anatomie, patologie, psychoterapie, TČM atd. Na institutu aromaterapie jsem obhájila diplomovou práci na téma Aromaterapie a psychosomatické příčiny nemocí. Moje specializace jsou ale dvě. Za prvé se zabývám sílou éterických olejů nejen po fyzické stránce, ale též po té duchovní. Každý olej má totiž svou schopnost pomáhat na fyziologické neduhy, ale též působí na naše smysly, nervy a duši. Za druhé jsem v tomto životě dostala příležitost pečovat od narození o jednoho z největších alergiků a astmatiků v této zemi. Šla jsem na to přírodní cestou (téměř bez antihistaminik, kortikoidů a kortikosteroidů). A protože je léčba velmi úspěšná, šířím osvětu dál.

Ve své praxi se orientuji především na vzdělávání v oblasti aromaterapie, dělám odborné semináře a kurzy, též ale přednášky pro širokou veřejnost. V pracovně v České Lípě, kde mám voňavou poradnu a obchůdek, dělám též workshopy, kde se míchají přírodní masážní oleje a parfémy na míru.

Součástí mé praxe je stále objemnější knihovna, stále větší bylinná zahrada před roubenkou a další a další vzdělávání, včetně každoroční účasti na mezinárodní aromaterapeutické konferenci.

Kromě kurzů je možné se ke mně objednat na individuální terapii, která trvá 1 – 2 hodiny podle potřeb klienta. Pro nemocné klienty a klienty z velké dálky nabízím též konzultace e-mailem či po telefonu.

V České Lípě mám též obchod s aromaterapeutickým zbožím od mnoha dodavatelů. Je možné u mě zakoupit éterické oleje, rostlinné oleje, hydroláty, difuzéry, absorbery atd. Úzce spolupracuji s firmou EONÉ, která se orientuje na péči o těhotné ženy, porod a miminka. Mají úžasné čisté produkty za velmi příjemné ceny. Dalšími výraznými dodavateli jsou společnost Nobilis Tilia a mýdlárna Koukol (vyrábí fytoterapeutická léčivá mýdla, do kterých se přikapávají konkrétní éterické oleje a umocní se tak léčivá síla mýdel). Též odebírám přírodní mořskou sůl od firmy LAMUR. Mezi mé dodavatele patří i Švýcarská firma JUST a Nahrin.

Ve své praxi používám zhruba 80 druhů éterických olejů, vzácné silice mám v nabídce v jojobě.

Žiju v kraji nádherného Českého Švýcarska, v roubence s velikou bylinnou a permakulturní zahradou. Součástí mých víkendových kurzů je též cvičení na čerstvém vzduchu, tzv. orgánová soustava.

Kromě rodiny a aromaterapie miluji hudbu (hraju na housle), sport (volejbal, jízdu na kole, hory) a moc ráda čtu knihy.