O mně

Ing. Šárka Patrná

Odborný aromaterapeut

O mně

Vystudovala jsem mnoho škol, takže jen ve zkratce: Gymnázium Teplice, Walnut High School California, FSv ČVUT Praha, Institut Aromaterapie AČA, mezinárodní akreditace IFPA.

Aromaterapii se věnuji 15 let, nyní již na odborné úrovni. Na institutu aromaterapie jsem obhájila diplomovou práci na téma Aromaterapie a psychosomatické příčiny nemocí. Moje specializace jsou, řekla bych, dvě. Za prvé se zabývám sílou éterických olejů nejen po fyzické stránce, ale též po té duchovní. Každý olej má totiž svou schopnost pomáhat na fyziologické neduhy, ale též působí na naše smysly, nervy a duši. Za druhé jsem v tomto životě dostala příležitost pečovat od narození o jednoho z největších alergiků a astmatiků v této zemi. Šla jsem na to přírodní cestou (téměř bez antihistaminik, kortikoidů a kortikosteroidů). A protože je léčba velmi úspěšná, šířím osvětu dál.

Ve své praxi se orientuji především na vzdělávání v oblasti aromaterapie, dělám odborné semináře a kurzy, též ale přednášky pro širokou veřejnost. V roubence, kde mám voňavou pracovnu (spíše už to tu občas vypadá jako laboratoř alchymisty), dělám též workshopy, kde se míchají přírodní masážní oleje a parfémy na míru.

Součástí mé praxe je stále objemnější knihovna, stále větší bylinná zahrada před roubenkou a další a další vzdělávání, včetně každoroční účasti na mezinárodní aromaterapeutické konferenci.

Kromě kurzů je možné se ke mně objednat na individuální konzultaci, která trvá 1 – 2 hodiny, podle potřeb klienta.

V roubence mám též obchod s aromaterapeutickým zbožím od mnoha dodavatelů. Je možné u mě nakoupit éterické oleje, rostlinné oleje, hydroláty, difuzéry, absorbery atd. Úzce spolupracuji s firmou EONÉ, která se orientuje na péči o těhotné ženy, porod a miminka. Mají úžasné čisté produkty za velmi příjemné ceny. Dalšími výraznými dodavateli jsou společnost Nobilis Tilia, Karel Hadek, mýdlárna Koukol (vyrábí fytoterapeutická léčivá mýdla, sběr místních bylin v podhůří Lužických hor, do mýdel přikapáváme konkrétní éterické oleje a umocníme tak léčivou sílu mýdel). Též odebírám přírodní mořskou sůl od firmy LAMUR. Mezi mé dodavatele patří i Švýcarská firma JUST a Nahrin.

Ve své praxi používám zhruba 70 druhů éterických olejů.

Žiji v kraji nádherného Českého Švýcarska, v roubence s velikou bylinou a permakulturní zahradou. Součástí mých víkendových kurzů je též cvičení na čerstvém vzduchu, tzv. orgánová soustava.

Jsem vdaná a mám čtyři děti, tři dcery a jednoho syna.

Kromě rodiny a aromaterapie miluji hudbu (hraji na housle), sport (volejbal, jízdu na kole, hory) a moc ráda čtu knihy.